№6 Червень 2021 року → У вільний час

Читальня: Станція «Арсенальна»

Цей матеріал здається до друку до початку «Книжкового Арсеналу», тому пишеться у передчутті. У передчутті свята всіх, хто любить (паперові) книги, передчутті стовпчиків з новими виданнями, передчутті «як же це все донести і що я скажу рідним», передчутті «дієта до зарплати і тоді ще оці всі забираю». Завдяки епідемії стовпчик книг з минулого Арсеналу мав більше шансів, аніж усі інші, бути прочитаним до відкриття наступного Арсеналу. Через ту саму епідемію ми не знаємо точно, чи буде наступного року Арсенал у тому ж форматі. Здається, всі обставини «за» Арсенал


КНИГА: Юпак

АВТОР: Сергій Сергійович Saigon

ВИДАВНИЦТВО: Білка

Якщо говорити про Арсенал, то саме на ньому розпочнеться премія «Книга року ВВС 2021» та відбудеться зустріч з автором «Книги року BBC 2020» — Сергієм Сергійовичем Saigon, він же у реальному житті — Сергій Лещенко (ні, не той). Цей — ветеран російсько-української війни, з Дніпропетровщини, вивчав політологію.

Майстер-клас «Від поста у Фейсбуці до Книги року ВВС», здається, має бути цікавим багатьом.

Якщо повернутись до книжки, то вона була спочатку написана російською мовою та перекладена українською. Герої спілкуються суржиком, і цю частину залишили неперекладеною — в літературі варто віддзеркалювати реалії життя українських людей і не доводити мову персонажів до ідеальної словникової (за думкою автора).

Це книга про степ і звичайне українське село, де майже нічого не відбувається. Село до соцмереж та інтернету. Але і без блогерів, тут зачаїлося прокляття, що довгі роки дрімає в нетрях селища. Воно вирветься і пронесеться по степу і життю селян.

 

КНИГА: Дарую братика за підписку. Твій інстащоденник

АВТОР: Саша Кочубей

ІЛЮСТРАЦІЇ: Наталія Чорна

ВИДАВНИЦТВО: Видавництво Старого Лева

Книга для інстаблогерок та інстаблогерів віком 7–14 років складається з двох частин. З одного боку — це розповідь про дівчинку Зо, яка вирішила стати популярною блогеркою. Але зображати із себе зразкову інфлюенсерку зовсім непросто, коли улюблена іграшка твого пса — труси, а твій менший брат наставляє ріжки під час фотосетів і цупить твої лаки для нігтів. Чи вдасться Зо набрати мільйон підписників?

Якщо обернути книжку іншим боком, там починається інстащоденник для блогерів-початківців. Авторка ділиться інстасекретами: як розробити блогерську стратегію, оформити шапку профілю, які фото публікувати, як знімати сторіз та прямі ефіри, як відрізнятися від інших блогів. До речі, інше видавництво готує книжку-помічницю для дорослих з підкорення Інсти.

 

КНИГА: Радіо Ніч

АВТОР: Юрій Андрухович

ВИДАВНИЦТВО: Meridian Czernowitz

Живий класик презентує на Арсеналі нову книжку, акустичний роман про музиканта і революціонера Йосипа Ротського. Йосип після поразки революції, де він був героєм барикад, змушений утікати, приміряючи на себе долю інших. Тут є і спецслужби, і кохання, і все інше, наприклад, Девід Бові та середньовічні музиканти.

Зараз цю книгу називають найгостросюжетнішою та найліричнішою серед інших Юрія Андруховича.

 

КНИГА: Три битви з Левіафаном

АВТОР: Владислав Івченко

ВИДАВНИЦТВО: Темпора

Три битви — три частини: роман «Чемпіонський бій Мері Дяків» та повісті «Накохалися» і «Лисиця та Ніч». Усі вони про боротьбу людини з державною машиною «Левіафаном». Тож, можливо, і читачі-юристи зрозуміють деяких персонажів або знайдуть їх прототипи серед своїх клієнтів.

Мері Дяків надає всім поганцям по самі томати і не дозволить незаконний видобуток бурштину. «Накохалися» — звучить ніби романтично, але ж і тут буде бій з «Левіафаном». А «Лисиця та Ніч» наведуть похмурості навіть серед найпалкіших київських +35 у затінку.

 

КНИГА: Перше слідство імператриці

АВТОР: Наталка Сняданко

ВИДАВНИЦТВО: Видавництво Старого Лева

Ця книжка не про втрачений рай «за Австрії», як попередня «Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма», ні. Це історичний детектив, який має інтригу до завершення і занурює в епоху середини ХІХ століття. Книга створювалась за документальними матеріалами життя і пригод імператорської родини.

Молода дружина Франца Йозефа — витончена імператриця Сіссі береться за розслідування замаху на свого чоловіка! До речі, короновані персонажі виглядають живими і людяними — недарма ж авторка занурилась в історію їхнього життя.

Додаткової інтриги розповіді додає друга лінія сюжету, завдяки якій події середини ХІХ століття відлунюються у сучасному Львові. Йдеться про скрипку Моцарта, яку дійсно привозили 2018 року у місто на LvivMozArt. А в ХІХ столітті ця скрипка була навчальною для імператриці Сіссі.

 

КНИГА: Велика президентка маленької країни. Історія Далі Грибаускайте

АВТОР: Дайва  Ульбінайте

ПЕРЕКЛАД: Беатріче Белявців

ВИДАВНИЦТВО: Наш Формат

У вас є біографії Залізної леді? Є книжка від Першої Леді Мішель Обами? То настала черга придбати і цю, тим більше, що презентувати її приїжджає сама Даля Грибаускайте, президентка Литовської Республіки у 2009–2019 роках.

Нам обіцяють розповісти про те:

— чому Даля Грибаускайте відмовилася пити шампанське з Обамою;

— як протистояти енергетичному тиску Росії і не вітати Путіна з новою каденцією;

— як «захистити» Німеччину;

— як переконати у зворотному Трампа?

Авторка книги мала вдосталь часу для спостереження за зіркою політики, адже була радницею та очільницею пресслужби президентки.

 

КНИГА: Мистецтво затишку. Практичний посібник зі стилю та дизайну інтер’єру

АВТОР: Фріда Рамстедт

ПЕРЕКЛАД: Валерія Колодій

ВИДАВНИЦТВО: ArtHuss

Схеми, креслення і розрахунки — це все про затишний дизайн. Видавці обіцяють книжку у червні і рекламують її як «біблію» дизайну інтер’єру.

У цій книзі Фріда Рамстедт розкриває секрети успішного дизайну інтер’єру та стилю, щоб допомогти створити дім, який найкраще підходить для смаку та способу життя. Книга наповнена практичними порадами, правилами та секретами майстерності, вона допоможе звичайній людині мислити як професійний дизайнер.

Який правильний розмір журнального столика щодо дивану, яка оптимальна висота для підвішування освітлювальних приладів? У книжці є достатньо креслень і пояснень, що буде зручно і раціонально.

 

КНИГА: Політика дизайну

АВТОР: Рюбен Патер

ВИДАВНИЦТВО: ArtHuss

Цю книгу також обіцяють у червні. Автор — нідерландський дизайнер, що живе і працює в Амстердамі. Його основний проєкт «Нерозказані історії» (Untold stories) покликаний створювати наочні розповіді про геополітичні проблеми.

«Політика дизайну» — це колекція наочних прикладів з усього світу. Використовуючи антропологічні та соціологічні ідеї, це створює глибоке розуміння сучасного візуального спілкування. Приклади стосуються повсякденної практики візуального спілкування в інтернеті та в режимі офлайн: типографія, зображення, кольори, символи та інформація. Книга показує важливість візуальної грамотності при спілкуванні за межами наявних кордонів та культур. Вона досліджує культурне значення символів, карт, фотографії, типографії та кольорів, які використовуються щодня.

 

КНИГА: Нуль у математиці

АВТОР: Наталі Сомерс, Осеан Мекленбург

ВИДАВНИЦТВО: Блим-Блим

Ця книжка теж буде на Арсеналі, навіть незважаючи на те, що типографія трохи не розібралась з математикою і затримала друк.

Навіщо вам ця книга? А раптом ваші діти років 6–12 не у захваті від математики, на відміну від вас? Книжка напов­нена гумором і, можливо, дехто з дітей чи дорослих упізнає в комусь із героїв себе. Ось дивіться, у математиці Віктуар майже безнадійна. Вона пробувала все, але нічого не спрацювало. Батьки, звісно, розчаровані: донька — повний нуль у математиці. Коли в її руці є гайковий ключ, дівчинка може творити чудеса, але «Слюсарка — це не професія». Як будуть виходити із ситуації — потрібно читати.

Єдиний маленький мінус — ані автора перекладу, ані автора малюнків окремо у видавництві не зазначають.

-->