№6 Червень 2021 року → У вільний час

Хобі: Тенісний court

Дистанційно вивірений спорт — великий теніс, красиві мати — шахи — як на мене, це найкращі слова для інтриги, яка спонукатиме прочитати інтерв’ю з цілеспрямованою людиною. Знайомтесь — заступниця директора юридичного департаменту Moneyveo Анна Пархоменко, яка має хобі — великий теніс і шахи

Ваше захоплення тенісом, коли і з чого почалось?

Знайомство з великим тенісом відбулося приблизно п’ять років тому, подруга запропонувала піти пограти на недавно збудованих кортах біля дому. Тенісну ракетку я тоді тримала вперше, але відчути себе тенісисткою в мене майже не вийшло, адже півтори години ми весело збирали м’ячі, які летіли, здавалося, куди завгодно тільки не на іншу половину корту.

Вдруге я звернулася до тенісу з початком пандемії COVID-19, спортивні зали на тривалий час стали недоступні, тож постало питання, яким спортом можна займатися, дотримуючись соціальної дистанції і перебуваючи на відкритому повітрі. На цей раз вирішили спробувати вже з чоловіком, зважаючи на попередній досвіт, я почала не з вибору спортивного одягу, а тренера. Приблизно через десять занять вдалося зіграти першу повноцінну партію.

 

Де ви тренуєтесь? Це парна гра, тобто потрібен або спів­учасник, або тренер?

Класичне тренування відбувається, звісно, на корті з тренером, з ним відпрацьовується техніка удару і тактика розігрування певних ігрових ситуацій. Є також тренування поза кортом, ними я займаюся самостійно — це так звана тенісна стінка та/або тенісний фрістайл, їх суть полягає у відпрацюванні певних ударів або елементів для кращого оволодіння ракеткою. Співвідношення цих видів тренувань має бути приблизно 50/50. Стараюся тренуватися двічі на тиждень: один раз у вихідний і один раз серед тижня, після роботи.

 

Що важливо для тенісиста-початківця? Що можете порадити?

У тенісі дуже важливою є правильна техніка удару — вона допомагає уникнути зайвих травм і робить гру комфортною. Тому початківцю можу порадити родити акцент на вправах для правильного виконання ударів і намагатися постійно вдосконалювати це вміння. Також треба стежити за загальною фізичною формою: чим ви в кращому стані, тим легше будуть вдаватися різні елементи гри.

 

Чи є певні спортивні досягнення в тенісі? Хто для вас взірець у спорті?

Спортивні досягнення будуть, коли буде поставлена подача, — це половина гри, і я на шляху до цього.

Найчастіше я граю проти чоловіків, які, як правило, пропагують силові удари, тому мені порадили подивитися записи ігор Серени Вільямс, яка досягла великих результатів у силових ударах. Те, що в неї ідеальна техніка, і так зрозуміло, але що мені більше сподобалося — це її психологічна стійкість: яка б не була ситуація на корті, вона б’ється за кожен м’яч і можливість, вона не догравала жодного сету без бою. З точки зору раціонального використання сил це можливо не найкраща тактика, але це дуже ефективно діяло психологічно на її суперників, які розуміли, що їх чекає.

 

Чим може бути схожий теніс на юридичну практику?

Протистояння тенісистів на корті — це протистояння характерів. Нерідко трапляється, що виграє не той, хто сильніший, а той, хто більш цілеспрямований, мотивований та налаштований на результат. В юридичній практиці так само: перемоги здобувають ті, хто більше працює та концентрується на вирішенні поставлених завдань.

 

Шахи — юристи чомусь не часто розповідають про таке хобі, як ви думаєте, чому?

Не знаю. На мій погляд, це найбільш наближений вид спорту до юриспруденції. Топгравцям у шахи, так само як і топюристам, необхідні пам’ять, логіка та вміння аналізувати. Професійному юристу навчитися грати не має скласти великої проблеми.

 

— Після фільму «Хід королеви» гуртки з шахами переживають нове піднесення. А коли ви почали грати? Як ви вважаєте, коли оптимальний час для того, щоб почати грати у шахи?

— Мені так само сподобався цей серіал. Я почала грати ще в школі — грала на додаткових заняттях, також у дома з дідусем. Десь роки три тому почала відновлювати навички гри і періодично граю з чоловіком. Шахи — це інтелектуальна гра, нею можна починати займатися у будь-якому віці і досягати досить високих результатів.

 

Змагання з шахів — берете участь? Хто ваш найкращий партнер у грі? Що ви могли б порадити людині, якій з першого разу шахи «не зайшли»?

Декілька років тому колега по роботі підказав сайт, де можна грати з гравцями в онлайн. Там у турнірах можна помірятися силами з майстрами або навіть гросмейстерами. Але все одно більше подобається грати за реальною шаховою дошкою. Часто граємо з чоловіком, з ним відбуваються і найзапекліші баталії.

Тим, кому «не зайшло» з першого разу, можу порадити спробувати ще.

 

Який момент з партії в шахи ваш улюблений?

Мітельшпіль — це стадія шахової партії після розіграшу дебюту. Як правило, в її рамках відбуваються тактичні комбінації, жертви і красиві мати.

 

А шахи з роботою юриста в чому схожі?

Для здобуття перемоги в шахах гравцю необхідно скласти план та приймати правильні рішення. Досить часто такі рішення доводиться приймати під час цейтноту (нестачі часу). Так само і для вирішення юридичних завдань вміння планувати та здатність прий­мати рішення в стресових ситуаціях є необхідністю.

-->