Преамбула: Неповноцінний ривок

Андрій ПОРАЙКО,
партнер EVERLEGAL

Як завжди, читачів нового номера журналу вітає український юрист

На світовій арені Україна виступає однією із найпотужніших та передових аграрних держав. Вона входить до числа лідерів в Європі щодо виробництва та експорту різноманітної сировини, а потенціал країни в аграрному секторі з кожним роком лише зростає. Саме земля та агробізнес є найбільшою цінністю України та ключем до динамічного економічного розвитку.

Наріжним каменем українського аграрного сектору стала саме земельна реформа, яка розпочалась в Україні ще з 1991 року у зв’язку із набуттям чинності Земельним кодексом УРСР. З огляду на це вітчизняна земельна реформа вважається однією із найтриваліших у всьому світі.

Черговий етап земельної реформи, що реалізується у 2021 році, має за мету не лише збільшити аграрний потенціал держави, а ще й закласти початок піднесення економіки, сталого розвитку використання земельних ресурсів, збільшення інвестицій в агробізнес.

Запровадження ринку землі, електронних земельних торгів, полегшення процедури погодження документації із землеустрою та оцінки земель, передача можливості розпоряджатися землею сільським, селищним та міським радам — усе це на перший погляд видається досить привабливим та перспективним. Однак чи вдасться успішно реалізувати всі ці ідеї на практиці?

Наразі вже можна ствердно говорити, що з огляду на низку законодавчих обмежень не відбудеться пов­ноцінного запуску такого елементу земельної реформи, як ринок землі.

Отже, виникає питання: чи поставлять ці зміни крапку у 30-річному реформуванні земельних відносин в Україні? Це питання залишиться відкритим, а відповідь на нього отримаємо після реалізації всіх «компонентів» нового етапу земельної реформи.

-->