№4 Квітень 2021 року → У вільний час

Стиль: Світське шиття

Марина БАХОЛДІНА

У ці буремні часи піджаків для Zoom та робочих піжам ми не повинні забувати, який вигляд має ділова людина в найкращі часи, бо ці часи неминуче повернуться. Як мати гарний вигляд після всіх локдаунів і обмежень? Підібрати онлайн костюм, попри всі 3D-макети, непросто. Офлайн — або зачинені магазини, або втрачається забагато часу на пошук того костюма, який має підкреслити всі переваги і сховати всі недоліки. Порада — пошити гарний класичний чоловічий костюм за власними мірками. У нашій розмові Антон Федотов, засновник бренда з індивідуального пошиву Creatore, допоможе сформувати базовий гардероб, зорієнтувати у тканинах і кольорах костюмів, а також, можливо, надихне на індивідуальне пошиття

На вашу думку, українські юристи добре одягаються? Чи їм щось потрібно змінити?

На жаль, в силу історичних подій, більшості наших юристів не вистачає або базових знань у галузі ділового стилю, або розуміння того, що одяг сам по собі впливає на успішність юриста або адвоката. Адже в усьому світі юристи вміло використовують свій зовнішній вигляд для досягнення своїх професійних цілей. Я особисто переконався в цьому, коли проходив практику в австрійській адвокатській канцелярії і згодом співпрацював з міжнародними юридичними компаніями.

Як говорить народна мудрість, по одежі зустрічають, а по уму випроводжають. Справа в тому, що думка про нас у головах людей створюється ще до того, як ми починаємо говорити. А вдруге створити перше враження неможливо. Відповідно, якщо ми хочемо, щоб нас сприймали певним чином, то варто добре задуматися над своїм зовнішнім виглядом, не забувати про поставу і вираз обличчя.

 

Як це працює?

Людський мозок сприймає те, що відбувається навколо, здебільшого підсвідомо за ­допомогою збережених у ньому асоціацій. Розуміючи це, можна використовувати свій зовнішній вигляд як зброю для вибудовування довіри з боку клієнтів, колег і суддів. У цьому велику роль може зіграти правильно підібраний костюм, адже костюм підсвідомо викликає асоціації, пов’язані з авторитетом і професіоналізмом. До того ж костюм, який добре «сидить», додає впевненості в собі і це транслюється у зовнішній світ.

Дуже важливо знати і дотримуватись усталених правил ділового стилю. Костюм треба вміти носити. Недостатньо просто одягти якийсь костюм з установкою «і так зійде». Зовнішні недоліки будуть автоматично викликати у клієнта дискомфорт і підозри, що і в справах людина не надає належної уваги деталям. У наш час завдяки інтернету дізнатися про основні правила і навчитися дотримуватися їх не так складно. Ми, у свою чергу, постійно проводимо освітню роботу і пропонуємо майстер-класи для юридичних компаній.

 

Які основні помилки є при виборі костюма або коли його одягають? Та й узагалі в зовнішньому вигляді ділової людини?

Найбільшою помилкою є незнання елементарних правил про те, як костюм повинен «сидіти». Мається на увазі постава, об’єм і довжина костюма. В ідеалі костюми треба шити, тоді всі нюанси по фігурі будуть враховані з самого спочатку. Але навіть якщо ви купуєте готовий костюм, його завжди потрібно підганяти по фігурі, адже готовий одяг зроблений для стандартних фігур, а таких у природі не існує.

Окрім посадки, до класичних помилок можна віднести застебнутий на нижній ґудзик піджак, застебнутий однобортний піджак у положенні сидячи, розстебнутий верхній гудзик сорочки з краваткою, незатягнутий вузол краватки, взуття та ремінь різних кольорів, короткі шкарпетки і занадто довгі штани, ремені з великими логотипами тощо.

Дізнатися про базові помилки і про те, як їх виправити, можна дуже швидко і просто. І для цього не потрібно далеко ходити. Але хто, як не юристи, знають, що не треба боятися звертатися за порадою до професіоналів.

 

Як не стати жертвою моди і що робити юристам, чиї фігури — далекі від стандарту? Як за допомогою костюма можна візуально виправити недоліки фігури?

Мода — це постійна зміна трендів, вона має революційну природу. Чоловічий діловий стиль — це не про моду, це, більше, про спокійну еволюцію. Є правила, дотримуючись яких, ви будете на висоті в будь-якій ситуації. Наприклад, що стосується довжини піджака, то він повинен бути рівно такої довжини, щоб прикривати сідниці. Також є певні хитрощі, за допомогою яких можна підкреслювати сильні сторони і приховувати недоліки фігури. Поширеною помилкою є гонитва за брендами і логотипами, але навіть найдорожчий костюм, який «сидить» неправильно, матиме вигляд набагато гіршій, ніж недорогий костюм, який добре підігнаний по фігурі. Тому діловий одяг краще шити на замовлення.

 

Які кольори і тканини будуть актуальними влітку цього року?

Наша колекція тканин «Весна-Літо» складається в основному з сумішевих тканин від провідних виробників Італії (Loro Piana, VBC, Drago тощо). Популярністю користуються суміші вовни, шовку, льону та бавовни. Такі тканини добре дихають в спекотну погоду, але при цьому зберігається діловий вигляд. За кольорами це, звичайно ж, більш яскраві і світлі літні тони «чоловічої» палітри (всі можливі відтінки і фактури синього, сірого, бежевого, коричневого тощо). Нова колекція є на нашому сайті.

 

А як науковий прогрес впливає на костюмну моду (нові тканини або нові кишені для гаджетів)?

Виробники тканин постійно експериментують, але лідерами досі є натуральні тканини (шерсть, бавовна, льон, шовк і суміші з них). Є спеціальні пропитки, після яких бавовна менше мнеться, або нові синтетичні сорочкові тканини, які добре дихають, але при цьому не мнуться. При пошитті пальто або плащів ми часто використовуємо технологічні тканини, які дихають, але при цьому не промокають і не пропускають вітер.

 

Який мінімум костюмів має бути у ділової людини?

Для професійного юриста я рекомендував би мати на кожен сезон (холодну і теплу пори року) мінімум по два-три костюми, плюс по два casual піджаки і по дві пари брюк до них. Щоб зберегти костюм у гарному вигляді надовго, його варто міняти хоча б через день, а краще через два, даючи костюму час відвисітися і прийняти первісну форму.

 

Як узагалі скласти діловий гардероб, скільки костюмів, сорочок, краваток, пар взуття тощо ви радите мати?

Базовими є однотонні темно-синій і сірий костюми. В ідеалі, щоб вони були із стовідсоткової вовни однакової фактури, щоб ви могли варіювати їх між собою, отримуючи більше образів. Наприклад, можна одягнути синій піджак із сірими брюками і навпаки. А додавши в це рівняння жилетки, кількість варіантів виростає в рази. І взагалі, костюми-трійки особливо красивий вигляд мають на юристах і адвокатах.

Після цього я б додав костюми в тій же кольоровій гамі в ледве помітну смужку чи клітинку. Але ці візерунки мають бути дуже спокійними, оскільки юрист не повинен йти занадто далеко від формального ділового стилю і у будь-якій ситуації мати респектабельний і професійний вигляд. Чорний колір я б залишив для смокінга, який обов’язково варто зшити на замовлення, якщо ви відві­дуєте такі урочисті заходи, як «Юридична ­премія».

Зараз у тренді стиль business casual, тому, крім костюмів, варто мати в гардеробі, як уже зазначалось, мінімум пару casual піджаків і дві-три пари штанів до них. Casual піджаки відрізняються тим, що вони шиються з більш фактурних тканин, що дає змогу поєднувати їх з будь-якими брюками і навіть джинсами.

Щодо сорочок, то базовими є білі і світло-блакитні сорочки. Їх варто мати по кілька штук, оскільки їх одягають лише один раз і потім їх треба прати. Краваток потрібно мати мінімум кількох кольорів. Я б почав із шовкових краваток основних базових кольорів: бордовий, синій, коричневий і темно-зелений.

Якщо взуття, то це чорні і темно-коричневі туфлі-оксфорди або дербі. Бажано мати дві-три пари, щоб давати взуттю відпочити, так як і костюму.

 

Скільки сьогодні часу потрібно для пошиття костюма: від примірки і до отримання готового виробу?

Ми зробили все для того, щоб перебороти старі переконання, що індивідуальний пошив це складно і дуже дорого. Об’єднавши кравецькі традиції і сучасні технології, ми зробили індивідуальне пошиття максимально комфортним і за розумними цінами. У нас тільки одна примірка до готового виробу. Час пошиття становить чотири-п’ять тижнів. І, що найголовніше, людина отримує абсолютно унікальний виріб, створений відповідно до сфери її діяльності і способу життя. Ми спочатку слухаємо і тільки потім створюємо. Людині більше не потрібно витрачати час, щоб знайти те, що буде по фігурі і сподобається. Усі наші вироби створюються з найкращих у світі тканин (Loro Piana, Ermenegildo Zegna, VBC тощо) у найкращих міжнародних ательє.

 

На кого найчастіше орієнтуються наші юристи при виборі образів?

Безумовним лідером є головний герой серіалу «Форс-Мажори» (The Suits) Гарві Спектер. Нам часто показують його образи і просять пошити такі ж самі. До речі, цей серіал вкотре підкреслює важливість костюма в юридичному світі.

 

Хто повинен задавати тон щодо ділового стилю в юридичній компанії?

У цьому ключі я наголосив би на важливості зовнішнього вигляду лідерів юридичної компанії. Адже співробітники, як правило, наслідують своїх лідерів. Тому дуже важливо, щоб керуючі партнери компаній задавали тон у зовнішньому вигляді. Я часто помічаю, що саме в тих компаніях, де керівники ретельно стежать за своїм зовнішнім виглядом, співробітники теж одягнені добре. Особливо це помітно в компаніях наших клієнтів. За допомогою зов­нішнього вигляду співробітників можна легко створити конкурентну перевагу, і ми допомагаємо її створювати для наших клієнтів.

 

Чи займаєтесь ви жіночими костюмами? Навіть якщо ні, які поради можете дати жінкам щодо їхніх костюмів?

Ми плануємо запустити жіночу лінію найближчим часом. Як тільки запустимо, будемо готові ділитися порадами!

 

Якою буде ваша головна порада щодо стилю?

Костюм з хорошої тканини, зшитий на замовлення, приведе вас до успіху в будь-якій ситуації.

-->