Світ: Новини ринку

У KPMG В УКРАЇНІ НОВИЙ КЕРІВНИК ГРУПИ ТРАНСФЕРТНОГО ЦІНОУТВОРЕННЯ

Ярослава Котляра було обрано на посаду керівника групи трансфертного ціноутворення — напряму, який він продовжить розвивати в ЮФ KPMG Law в Україні. Новий очільник підрозділу має понад 20 років професійного досвіду роботи з фінансових, податкових та бухгалтерських питань. З липня 2011 року Ярослав працює в податково-юридичному департаменті KPMG в Україні та має досвід супроводу різних проєктів у сфері трансфертного ціноутворення і корпоративних фінансів для великих українських та міжнародних груп компаній. Раніше в KPMG під його керівництвом було реалізовано багатопланові проєкти у сфері, яку він тепер очолює, щодо підготовки відповідних документацій та звітів, підготовку консультацій з податкових питань, а також проєкти з супроводу податкових перевірок щодо трансфертних ціноутворень.

 

КОЛИШНІЙ ГОЛОВА АМКУ ПРИЄДНУЄТЬСЯ ДО КОМАНДИ REDCLIFFE PARTNERS

Юрій Терентьєв, колишній голова Антимонопольного комітету України (АМКУ), став партнером ЮФ Redcliffe Partners. Появу нового партнера в команді юрфірми пов’язують з намірами посилити експертизу в практиках антимонопольного, корпоративного та комерційного права, взаємодію з органами державної влади та в міжнародній торгівлі. До призначення головою АМКУ Юрій працював головним юридичним радником «Арселор Міттал Кривий Ріг», а також на керівних посадах в українських офісах Metro Cash & Carry, Japan Tobacco International та Bristol Myers Squibb. На попередніх посадах показав високу професійність та спроможність ефективно оперувати проєктами з багатомільйон­ними сумами у доларовому еквіваленті.

 

ЮРІЙ СУХОВ ВХОДИТЬ ДО СКЛАДУ ПАРТНЕРІВ JUSCUTUM

До команди бізнес-партнерів Juscutum приєднався відомий адвокат, український правозахисник Юрій Сухов. Основна його спеціалізація — захист інтересів публічних осіб та представників бізнесу в кримінальних справах підвищеної складності по різні сторони інтересів.

Новий очільник практики — адвокат з питань кримінального права з 23-річним досвідом, кандидат юридичних наук, випускник юридичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка. Працював у керівництві слідства Податкової міліції України та на посаді начальника правової служби ДПА України, був залучений до діяльності Державного комітету України в справах національностей та міграції на посаді директора департаменту та заступника голови комітету, а також свого часу обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики в Кабінеті Міністрів України.

В Juscutum Юрій Сухов очолить практику кримінального права, яку компанія має безкомпромісні плани зробити № 1. Це вже шостий бізнес-партнер, який приєднався до Juscutum у рамках нової для юридичного ринку України бізнес-моделі об’єднання бутиків, що розділяє інфраструктуру та напрям продажів.

 

«ДУБИНСЬКИЙ І ОШАРОВА» ЗАХИСТИЛА ПРАВА MCDONALD’S

У компанії «Дубинський і Ошарова» повідомляють про гучну перемогу: Верховний Суд України підтримав постанову Північного апеляційного господарського суду про повне задоволення позовних вимог компанії McDonald’s у спорі з компанією «Асканія-Трейдінг» про визнання недійсними повністю охоронних документів на торговельні марки «Mc’Corn» та «MacCorn». Справа почалася ще у 2018 році, коли компанія McDonald’s звернулася до Господарського суду м. Києва з позовом про визнання недійсними охоронних документів на вищевказані торговельні марки. Оскільки останні порушували права та охоронювані законом інтереси компанії McDonald’s на добре відому у світі торговельну марку «Mc». Однак рішенням Господарського суду м. Києва, встановивши обґрунтованість позовних вимог та доведення порушення прав компанії McDonald’s, у задоволенні позову компанії McDonald’s відмовив повністю у зв’язку з пропуском строку позовної давності. Попри це, після протистояння в апеляційному суді, команда «Дубинський і Ошарова» у складі партнерів Антона Коваля, Вікторії Сопільняк, адвоката Миколи Коваля та помічника адвоката Гіоргія Габелії під загальним керівництвом керуючого партнера Михайла Дубинського все ж здобула перемогу для свого клієнта, яку підтвердив ВСУ.

 

ASTERS ПРИЄДНУЄТЬСЯ ДО ДЕКЛАРАЦІЇ ЗАДЛЯ ГЕНДЕРНОЇ РІВНОСТІ ТА ЗАПОБІГАННЯ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ

Asters стала першою українською юридичною фірмою — підписантом Декларації задля гендерної рівності та запобігання домашньому насильству. Ініціативу впроваджують UNFPA, Фонд ООН у галузі народонаселення та експертна організація «Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності».

Підписавши Декларацію, юрфірма взяла на себе зобов’язання заохочувати співробітництво задля розширення прав жінок, запровадити гендерно чутливі підходи у своїй діяльності, створити умови для гідної праці та рівної зайнятості, а також сприяти запобіганню домашньому насильству та формуванню нетерпимості до всіх його проявів. Серед підписантів Декларації — понад тридцять провідних компаній та організацій, що здійснюють діяльність в Україні.

Принципи гендерного паритету й раніше було закріплено у внутрішніх політиках Asters. Юрфірма, зокрема, підтримує проєкт з популяризації гендерної рівності «Наука — це вона», бере участь в ініціативі WINS (Women Initiative to Network Success) глобальної мережі юридичних фірм Lex Mundi тощо.

-->