Форум: Нова мінливість

Сергій РУЖЕНЦЕВ

Юрисконсульти зустрілись у Києві на щорічному Форумі, щоб обговорити нагальні питання своєї роботи в умовах карантину та нові виклики для бізнесу

VIII Щорічний форум юрисконсультів — традиційний захід, організований видавництвом «Юридична практика», — відбувся у жовтні цього року за підтримки генерального партнера ЮК «Алєксєєв, Боярчуков та Партнери» і експертного партнера — TEFFI Law Firm.

Доповідачі розпочали обговорення з коректив, що внесла пандемія у роботу юрисконсультів. Але, за словами багатьох учасників, вона не втримала їх від реалізації раніше складених планів з обслуговування клієнтів. Навпаки, змусила у багатьох галузях шукати нові можливості, працювати на випередження, оволодівати сферою діджитал, застосовувати електронний документообіг, кваліфіковані електронні підписи, цікавитись питаннями захисту даних тощо. І все ж юридична функція зазнала суттєвих змін під час карантину: особливо відзначились юридичні департаменти великого бізнесу, яким мимоволі доводилось розробляти інновації у відповідь на зростаючі виклики, що подарувало ринку нові рішення з оптимізації юридичного супроводу бізнесу.

Своїми проблемами та способами їх розв’язання з колегами поділились провідні юрисконсульти, які представляють аграрний сектор, авіацію, міжнародний бізнес, ритейл, сферу виробництва, розважальний бізнес та інші галузі. Говорили також і про потреби пошуку та перевірки контрагентів на фоні падіння рентабельності і банкрутства підприємств, зростання ситуацій, пов’язаних з невиконанням зобов’язань за конт­рактами.

Однією з актуальних тем стало питання приватизації та нові можливості для інвестицій в Україну. Обговорили зміни в оренді держмайна, де революційним зрушенням названо виставлення майна на аукціон за статусною балансовою вартістю (на відміну, зокрема, від попередньої оцінки з метою приватизації чи оренди). Не менш актуальними виявились і питання отримання державної допомоги бізнесу, кредитування чи входження держави до складу акціонерів, робота з боржниками, трудові відносини та скорочення персоналу, аутсорсингу та атстафінгу, труднощі дистрибуції та логістики, а також тренди маркетингу. Не обій­шлося і без обговорень кримінально­правових викликів для бізнесу, специфіки роботи контролюючих органів у період карантину та проб­лем судової практики. Останнє питання, разом із розглядом найбільш знакових кейсів, стало підсумковим у роботі форуму.

-->