Преамбула: Просто про складне

Мирослав ГНИДКА,
керівник юридичного департаменту групи компаній Merx, адвокат

Маркетинг юридичних послуг в Україні в основному базується на трьох основних постулатах: себе показати, на інших подивитися, за іншими підглянути.

Саме з цих основоположних принципів і формуються основ­ні способи впливу на громадську думку: досягнення і успіхи — підкреслюються, досвід — демонстрація унікальності, партнери юридичних фірм — стають брендом, а їх успішне просування — як основний інструмент успішного маркетингу.

Маркетинг в юридичній сфері має свої особливості, та й інструменти обмежуються. Не використовується пряма реклама, досить високий рівень залежності від особистості — персоніфікація бренда, репутаційні ризики пов’язані зі старим­добрим «сарафанним радіо». Ви навряд чи почуєте рекламу відомої юридичної фірми на FM­станції, але у вузьких колах вам точно порекомендують юриста чи компанію. Основа успішності юриста чи юридичної фірми — репутація. І тільки збереження її в білосніжному стані дозволить працювати маркетинговим інструментам.

Досить важливим також є власне процес комунікації з уже існуючими клієнтами. Ні для кого не секрет, що для залучення нового клієнта необхідно витратити ресурсів у чотири­п’ять разів більше, ніж на збереження існуючого. Доступність, прозорість, професіоналізм, досягнення результатів — це те, чого хочуть клієнти від юридичних фірм.

Хорошою тенденцією для юридичних компаній є навчання студентів, участь у форумах, online­курси, блоги, проведення майстер­класів.

Сучасні засоби комунікації дозволяють оживити юридичні компанії та вийти на новий рівень, бути ближчими та доступнішими.

Клієнтам не потрібні складні терміни, поняття та визначення. Розповідайте їм просто про складне.

-->