Культура: Почутий голос

«АртАстерс» презентував виставку Івана Марчука «Почуйте голос наш»

Юридична фірма Asters спільно з Американсько­Українською Діловою Радою (USUBC) у рамках проєкту «АртАстерс» уже вкотре потішили поціновувачів сучасного мистецтва, влаштувавши 18 лютого 2020 року прийом з нагоди відкриття художньої виставки Івана Марчука, одного з найвизначніших і найвідоміших на світовому рівні українських художників.

Іван Степанович Марчук народився 1936 року, він — легенда українського мистецтва, винайшов власний унікальний художній стиль. Іван Марчук — єдиний український митець­учасник Золотої гільдії Міжнародної академії сучасного мистецтва в Римі. У 2007 році газета The Daily Telegraph включила Івана Марчука до рейтингу Топ­100 світових геніїв сучасності.

Під час церемонії відкриття виставки Іван Марчук зазначив: «Я радий, що після численних експозицій за кордоном ця колекція моїх робіт повернулася додому і для неї одразу ж знайшлося дуже підходяще місце для виставки тут, у самому центрі Києва. Я вдячний «Астерс» та USUBC за можливість поділитися своїм баченням світу з гостями цієї виставки». Старший партнер Asters Армен Хачатурян так прокоментував цю подію: «Для проєкту «АртАстерс» велика честь представити колекцію шедеврів, створених видатним Маестро. Виставка «Почуйте голос наш» презентує вибрані найкращі картини Івана Марчука, які останні кілька років демонструвалися в європейських столицях і недавно повернулися до України. Магія картин Марчука полягає в його інноваційній авторській техніці передачі зображення — «пльонтанізмі», який поєднує творчу майстерність та божественне бачення. Міжнародно визнана творчість Івана Марчука збагатила українське мистецтво, і ми щасливі поділитися нею у рамках проєкту «АртАстерс».

Морган Вільямс, президент Американсько­Української Ділової Ради, зазначив: «USUBC радо підтримує проєкт «АртАстерс» уже понад десятиліття. Протягом цих 10 років заходи «АртАстерс»/USUBC представляють українську культуру учасникам USUBC та більш широкому колу представників ділової спільноти. Ця виставка є наочним прикладом виконання цієї місії. Стиль Івана Марчука неможливо скопіювати. Його творчість є цінним внеском у світову мистецьку спадщину і важливим інструментом української культурної дипломатії. Сьогодні ми всі раді стати її частиною».

Прийом традиційно відбувся в офісі Asters і зібрав дві сотні гостей, серед яких були топменеджери бізнесу, дип­ломати, представники державної влади та громадські діячі.