Колонка редактора: Право на щастя

У торішньому рейтингу «найщасливіших» країн світу Україна посіла невтішне 133 місце із 156. І хоча методологія обчислення індексу такого абстрактного поняття, як «щастя», викликає безліч нарікань, є одна цілком логічна закономірність: щасливими називають себе люди, які мешкають у країнах з високим рівнем життя та усталеними правовими інститутами.

Водночас у рейтингу «найнещасніших» економік світу Misery Index у 2019 році Україна посіла аж шосте місце. Та, зважаючи на те, що економічного дива в Україні зараз ніхто не очікує, більше того, зростання економіки уповільнюється, реформи забуксували, законодавство залишається непрогнозованим, довіри до судів так само немає, і навіть метеорологи цьогоріч обіцяють посуху, рух у таких рейтингах для нашої країни навряд буде в бік «щасливих».

До чого тут юристи і як вони можуть поліпшити ситуацію? Усе просто: якщо дати собі відповідь на одне просте запитання, чи робить людину щасливою відновлення справедливості? Тож робіть своїх клієнтів хоч на крапельку щасливішими! І вони обов’язково віддячать тим самим.

 

Максим СИСОЄНКО, головний редактор