Форум: Злаки питання

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Земельна реформа — це частина глобальної аграрної реформи, яка має стати поштовхом для розвитку сільськогосподарської промисловості, переконані спікери II Business & Legal Agri Forum

Український аграрний сектор є доволі суперечливим. З одного боку, він активно застосовує передові технології та «розумні» рішення (датчики, навігатори, контролери) задля мінімізації людського фактора. А з іншого — і досі не може порозумітися у питанні компромісної моделі відкриття ринку землі. Саме відкриття ринку землі стало головною темою II Business & Legal Agri Forum, який пройшов 12 лютого 2020 року під егідою газети «Юридическая практика».

Представники влади позиціонують земельну реформу як частину глобальної аграрної реформи і переконують, що вона має стати поштовхом для розвитку сільськогосподарської промисловості та економіки України. Народні депутати України висловлюють готовність голосувати за відповідне законодавство і запевняють, що необхідний мінімум голосів знайдеться.

А думки бізнесу розділилися. Одні оперують тим, що фермерські господарства вже інвестували в оренду землі та не мають додаткових ресурсів на її купівлю (навіть з переважним правом викупу). Окрім того, актуальними є питання захисту права власності в судах та протистояння рейдерству. А інші парирують тим, що відкриття ринку землі допоможе стабілізувати виробництво, наростити потужності, земельний банк, збільшити інвестиції в інфраструктуру, що, зрештою, зробить Україну достойним гравцем на аграрній карті світу.