Подія: Фан-вектор

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Учасники VI Legal Banking Forum уболівають за стабілізацію банківського сектору та нарощування кредитних портфелів банківськими установами

Новий бізнес­сезон газета «Юридическая практика» відкрила з Legal Banking Forum — заходу, який уже шість років поспіль збирає представників банківського сектору та регулятора для обговорення нагальних питань. Співорганізатором форуму, який відбувся 5 лютого 2020 року, виступив «Фінансовий клуб», за підтримки генерального партнера ЮК VB PARTNERS. Автомобільний партнер — Volvo Winner Automotive.

Учасники заходу констатували: ринок стабілізується, а банківські установи нарощують кредитні портфелі, щоправда, в реальному секторі економіки ріст кредитування спостерігається у нерухомості та агросекторі й навряд чи це свідчить про оздоровлення економіки загалом. Представники законодавчої гілки влади запевнили — у нормативному регулюванні банківського та фінансового секторів суттєвих потрясінь очікувати не варто. Наразі обговорюються проєкти про фінансовий лізинг, платіжні системи та управління проблемними активами.

Утім, правники переконані, що ринку та регулятору все ж доведеться порозумітися задля розв’язання низки проблем. Йдеться про зменшення частки держави у банківському капіталі, врегулювання питань повернення ліцензій незаконно виведеним з ринку банкам, залучення капіталу та інші питання, які гальмують розвиток галузі.