Преамбула: Професійне єднання

Зоя ЯРОШ,
президентка Асоціації адвокатів України

Як завжди, читачів нового номера журналу вітає український юрист

З розвитком юридичного ринку об’єднання юристів у професійні організації стає дедалі більш значним та виправданим. На сьогодні в Україні є напрочуд багато різноманітних професійних об’єднань, спілок, асоціацій юристів, деякі з них уже загальновизнані та функціонують давно, деякі, на жаль, існують винятково на папері.

Насамперед участь у знаних та авторитетних професійних об’єднаннях допомагає юристам зрозуміти, куди просувається юридична думка, які є тенденції у законотворчості, в судовій практиці. Ба більше, об’єднання професіоналів надають можливість просувати власні ідеї шляхом делегування та участі у громадських радах при державних органах, через лобіювання законодавчих ініціатив.

Приєднуючись до професійної спільноти, варто визначити і власну мету участі в громадській організації. Так, пасивна участь (як слухач) у форумах, семінарах, майстер­класах дає змогу підвищувати власну компетенцію та фахові знання, що важливо не лише для новачків у професії, а й для професіоналів. Проте проактивна участь у спеціалізованих комітетах, доповіді на заходах абощо ще й формують власний бренд юриста та його юридичної компанії як визнаних спеціалістів у певній галузі серед колег.

Звичайно, важливим є і спілкування з колегами. Жоден юрист не є фахівцем абсолютно в усіх галузях права, тому дуже часто виникає необхідність в інтересах клієнта залучити фахівців з іншої компанії, які спеціалізуються на потрібній галузі, для комплексного вирішення питання. Звичайно, такі звернення доречні саме серед професійного об’єднання. Аналогічні ситуації виникають досить часто і це взагалі прямий зиск брати саме активну участь у професійному суспільному житті, демонструючи свою компетенцію та заявляючи спеціалізацію. Приємно спостерігати, як таке спілкування і плідна співпраця призводять іноді й до об’єднання та укрупнення юридичних компаній.

Ну і, звичайно, професійні об’єднання дають змогу ефективніше захищати права спільноти, адже статистика порушення прав адвокатів є сумною, тож ми маємо спільно працювати над підвищенням поваги до професії, до забезпечення прав людини та професійних прав адвокатів у суспільстві.