Форум: Квартирне питання

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Професійній спільноті варто об’єднатися задля ліпших правил гри на ринку нерухомості, закликають доповідачі ІІ Legal Real Estate Forum

Проаналізувати не тільки тенденції ринку нерухомості крізь економічну, політичну і соціальну призми, а й правові аспекти — з такою метою 30 жовтня 2019 року було організовано газетою «Юридическая практика» ІІ Legal Real Estate Forum. Генеральним партнером виступило АО ADER HABER, професійним — група компаній MERX.

Судячи з риторики спікерів, у зв’язку зі зміною політичної верхівки країни ринок нерухомості завмер в очікуванні змін. Одні учасники ринку ратують за скасування більшості державних будівельних норм, інші, навпаки, стверджують, що за ними працює весь світ, утім, норми мають бути суттєво реформовані. Професійній спільноті варто об’єднатися і разом боротися за ліпші правила гри. За словами доповідачів, компаніям зараз вигідніше ­придбавати об’єкти нерухомості, аніж їх будувати (будувати можна, але важко, адже більшість контролюючих органів частенько зловживають своїми повноваженнями, а думка одного чиновника може перекреслити роботу п’яти­шести років). Якщо ще вчора для проведення ­аудиту об’єкта нерухомості треба було два місяці, то тепер є лише два дні.

Окрім того, у фокусі учасників форуму опинилися сучасні виклики містобудування та ринку нерухомості, алгоритми захисту від шахрайства та рейдерства, а також батл «Орендна» конфліктологія», в рамках якого орендодавці та орендарі дискутували про особливості орендних правовідносин в Україні, зони потенційних конфліктів та вплив судової практики.