Діалог: Злак якості

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Спікери Legal Agri Forum визначалися з факторами, що здатні підвищити конкуренцію в агросекторі та привабливість агропродукції

Український аграрний ринок — розмаїтий та багатоманітний. Сучасний аграрій — це і високотехнологічний аграрний холдинг, і одинокий фермер з лопатою посеред поля. Утім, перед ними постають однакові проблеми: бюрократія, нехтування правами та рейдерство. Не забезпечують належного рівня захисту прав власності, на жаль, правоохоронна та судова системи. Про це йшлося на Legal Agri Forum, що відбувся 13 лютого ц.р. у Києві за ініціативи газети «Юридическая практика». Експертним партером заходу виступила ЮФ AVELLUM.

Саме на відсутність стабільного права власності експерти посилалися, говорячи про причини повільного розвитку аграрного сектора. Інша причина — відсутність ринку землі. Представники законодавчої гілки влади прогнозують, що урегулювання ринку землі відбудеться вже на початку 2020 року. Юристи одностайні в тому, що аграрний сектор є драйвером національної економіки. Також вони переконані, що країна повною мірою ще не розкрила свій експортний потенціал. А підвищити конкуренцію та привабливість агропродукції зможуть здешевлення логістики, валютна лібералізація та послаблення контролюючого тиску фіскальних органів.