Форум: Житловий пасив

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Юристи закликають гравців ринку нерухомості не стояти осторонь: бізнес повинен диктувати нові умови взаємовідносин, формувати нові стандарти

«Рухати нерухоме в юридичному напрямі» — під таким лозунгом пройшов перший галузевий форум з нерухомості Legal Real Estate Forum, організований 31 жовтня 2018 року газетою «Юридическая практика». Генеральний партнер заходу — АФ «Грамацький і Партнери». У рамках круглого столу основні гравці ринку нерухомості обговорили його поточний стан, основні індикатори та перспективи розвитку. Також дискутувалися шляхи розвитку девелопменту, містобудування, тенденції врегулювання конфліктів. Юристи переконані, що бізнесу необхідна регуляторна політика, бізнес повинен диктувати нові умови: відкидати недобросовісних суб’єктів та формувати нові стандарти взаємовідносин.

Натомість стан ринку основні гравці характеризували зі стриманим оптимізмом: усупереч законам економічної теорії, логіки та повідомлень на кшталт «ринок нерухомості України втрачає обороти», будинки продовжують підніматися над містами. Це свідчить про те, що на волатильності ринку бізнес заробляє більше, аніж на стабільності. Експерти кажуть, що купувати нерухомість зараз дешевше, ніж будувати. Але ця тенденція може змінитися вже за два роки — саме ці «американські гірки» притаманні національному ринку нерухомості, змушуючи суб’єктів тримати руку на пульсі змін. Принаймні в одному експерти одностайні: роботи у юристів не зменшиться.