№10 Жовтень 2018 року → У вільний час

Колонка редактора: Це хеловін!

Наближається дуже страшне, дотепне та важливе свято — Хеловін. І знову буде бій у соцмережах: не наша культура, та це ж просто весело.

Ви знаєте, як будь-яке свято поширити по світу? Головні умови: добровільна участь дітей і подарунки. Усе, глобальний фест готовий. Якщо ще будуть розваги з переодяганням (до речі, діти і костюми просто улюблених, «не страшних», героїв одягають), то свято приречене на успіх! Уявіть, що звичайний святковий виступ у дитячому садочку завершується тим, що дітки біжать з кошиками до дорослих, а вони (осіб так 60—80) насипають їм солодощі. Дід Мороз з одненьким подарунком сором’язливо губиться на їхньому фоні.

Чужа культура? Посперечаюсь. Ми і тепер роздаємо солодощі, щоб пом’янути померлих. У нас є ще дохристиянські «діди», яких адаптували під батьківські суботи — до речі, найголовніша якраз поруч із святом Хеловін. Фатальна помилка «дідів» — там усе зосереджено на дорослих, так недовго залишитись лише у роботах фольклористів та у Вікіпедії.

Так, якщо хтось думає про «нечесть» у цю ніч, то ліпше подумайте про хабарників усіх рангів, от вони з нами, на жаль, на все життя, а не на одну страшну ніч. І костюм НАБУ їх не лякає.

 

Марина БАХОЛДІНА,

редактор розділу «У вільний час»