Преамбула: Мапа змін

Олександр ШКЕЛЕБЕЙ,
керуючий партнер ESQUIRES, адвокат

Пошук чи фантазія? А може, планування через уяву?

Зазвичай уява в юристів працює. Вміння чітко бачити результат і йти до нього надійно закріплене під час роботи над клієнтськими проектами, але завжди залишається відкритою і можливість скопіювати лідера, яка може обій­тися дорожче, ніж плагіат у шоу-бізнесі.

Стратегічна сесія — перш за все інструмент, використання якого вимагає дотримання правил, у тому числі з техніки безпеки. Якщо невміле потрапляння молотком на шляпку цвяха може ушкодити руку та спричинити біль, то застосування без відповідної методології такого потужного засобу, як стратегічна сесія, — до визначення неправильних пріоритетів змін та, як наслідок, до істотного віддалення від омріяних вершин.

Безумовно, важливо розуміти, куди прямує компанія, та не менш значущим є прояснення відправної точки, з якої починається рух. Прийняття рішень зі стратегічних питань — аналітична, творча та емоційна дискусія, під час якої вирішуються питання на довгострокову перспективу.

Насамперед на сесії доцільно погодити стратегію як спосіб досягнення цілей компанії з урахуванням ризиків та можливостей, а також закріпити її у письмовій формі. Так, у вас уже є деталізований документ, де ви визначили, звідки і куди прямуєте, що змінюєте та який план. Але чи є в новоствореному основному маркетинговому законі компанії ефективні правила руху? Як виміряти їхню результативність?

Проведіть іще одну стратегічну сесію, а потім іще… Невже за день чи за вихідні можна багато передбачити на роки?

А ще вважаю ефективним малювати дерева. Навіть одне дерево майбутньої реальності допоможе розробити мапу змін, перевірити ефективність ідей та оминути деяких пасток.