№9 Вересень 2018 року → У вільний час

Читальня: Літературні новинки

Книга: «Твій погляд, Чіо-Чіо-сан»

Автор: Андрій Любка

Видавництво: Meridian Czernowitz

Ті, хто хоча б трохи знають творчість молодого українського романіста, поета, перекладача та есеїста Андрія Любки, знають про його пристрасть — оперу. Тож відома опера Пуччіні «Мадам Баттерфляй» (відома під назвою «Чіо-Чіо-сан») у новому детективному романі, за словами письменника та редактора книги Олександра Бойченка, не лише задля формальної краси, а й задля змістовної користі.

Головному герою роману випало народитися й жити в країні, де феміда звикла користуватися терезами для коштовностей. Його дружину на пішохідному переході збиває п’яний суддя. І хоча у чоловіка були зовсім інші плани на життя, довелося присвятити себе важливішій справі — помсті, адже «якщо не працює правосуддя, гра повертається на первісний рівень: око за око, життя за життя».


 

Книга: «Сеньйор Ніколо»

Автор: Юрій Косач

Упорядник: Марко Роберт Стех

Видавництво: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»

Юрій Косач — один із найвизначніших фігур України ХХ століття: поет, прозаїк, драматург, редактор, небіж Лесі Українки, онук Олени Пчілки. Його життя було тісно пов’язане з юрис­пруденцію — навчався на правничому факультеті Варшавського університету, а за свою діяльність, зумовлену активною громадянською позицією, потрапив під хвилю репресій.

Сюжет опублікованих у «Сеньйорі Ніколо» історичних повістей та оповідань розкинуті в часі на 2500 років: від невдалого походу перського імператора Дарія І проти скіфів у VI ст. до н.е., крізь бурхливу добу давньоруських та козацьких воєн, через витончені епохи бароко та класицизму ХVII—XVIII століть — аж до українських визвольних змагань 1917—1920 років. Косач подає під іншим ракурсом ключові моменти української історії.


 

Книга: «Антена»

Автор: Сергій Жадан

Видавництво: Meridian Czernowitz

Поет, прозаїк, перекладач, музикант, громадський активіст. Феномен Сергія Жадана тільки підтверджує тезу про те, що талановита людина — талановита в усьому. За його творами знімають фільми, його вірші стають піснями, він відомий далеко за межами України. Пропри все це залишається «своєю людиною»: радо позує для фотографій, може запросити до себе на сцену десятки прихильників тільки тому, що у залі більше не залишилось місця, ділиться контактами своїх друзів-письменників.

І ось у книгарнях уже можна знайти його нову збірку «Антени», яка включає 80 нових віршів, написаних упродовж останніх двох років. «Це 80 спроб упіймати коливання повітря, вловити перетікання в просторі невидимих радіохвиль, відчути на дотик час, в якому ми живемо, яким ми дихаємо, який ми проговорюємо. Час, кожен доторк до якого лишає опік. Час, в якому приватні щоденникові записи можуть виявитися воєнною хронікою, а біблійні історії — ранковими новинами», — так говориться в анонсі книги, а у нас немає підстав йому не вірити.


 

Книга: «Моцарт із Лемберга»

Автор: Богдан Коломійчук

«Видавництво Старого Лева»

Оголошення: «27 квітня 1805 року у «Театрі над Віднем» з єдиним концертом виступатиме Вольфганг Амадей Моцарт». Натовп трохи збентежений, адже знаменитий Моцарт уже років з тринадцять як спочиває на віденському кладовищі святого Марка. Невже маестро повстане з мертвих? Чи це всього-на-всього трюк організаторів?

Одразу розставимо всі крапки над «і». Йдеться про молодшого сина геніального композитора Моцарта — Франца Ксавера. Хлопець був талановитим, та не досяг батькової слави, але життя його було сповнене пристрасті, інтриг та пригод, а доля тісно пов’язана зі Львовом, тодішнім Лембергом (так називався Львів під час правління Габсбургів у 1772—1914 роках). Дія нового роману Богдана Коломійчука, сучасного автора-белетриста, відбувається у першій половині XIX століття у Відні, Галичині та Баварії.


 

Книга: «Де немає Бога»

Автор: Макс Кідрук

Видавництво: «Клуб Сімейного Дозвілля»

Новий рік — нова книга. Український письменник, мандрівник та популяризатор науки Макс Кідрук не перестає дивувати прихильників своєю працьовитістю. Вслід за ЗУМС («Зазирни у мої сни») та НОІМ («Не озирайся і мовчи») на полицях книгарень з’явилась нова абревіатура — ДНБ. «Де немає Бога» — новий роман Кідрука — спроба збагнути, чи є всередині нас щось таке, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога.

Доведена до відчаю українка з великою сумою грошей, росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію, політик Баварії на піку кар’єри, який ненавидить свою роботу, гравець американської Національної футбольної ліги та таємний папський кардинал опиняються разом на рейсі 341, який веде до найбільшого випробування у їхньому житті.


 

Книга: «Пасажир»

Автор: Олег Драч

Видавництво Анетти Антоненко

Цю книгу актор, режисер, педагог, один із фундаторів Львівського театру ім. Леся Курбаса (понад десять років був його провідним актором) Олег Драч писав упродовж декількох років. На початку це були лише діалоги, які згодом викристалізувалися в літературний твір. Олег Драч відверто зізнається, що у своєму романі він не вигадує велосипеда: все і так давно відомо кожному з нас від початку. Відомо, але чомусь забуто.

Тому твір цей, швидше за все, є одним із ключів до відкриття тих дверей, за якими заховано наше знане. Є тут і наведені приклади з практик інших шукачів пригод і великих майстрів своєї справи, як доказ того, що, шукаючи, завжди надибаєш собі на голову не лише нових пригод, а й нового змісту «з» і «для» свого життя.