Світ: Новини звідусіль

 

Членство Польщі в Європейській мережі рад з питань судової влади (ENCJ) — призупинено

17 вересня 2018 року Генеральна Асамблея Європейської мережі рад з питань судової влади (European Network of Councils for the Judiciary, ENCJ) позбавила Національну судову раду Польщі (KRS) права голосу і тимчасово виключила її з мережі після зустрічі в Бухаресті.

Умовою членства в ENCJ є незалежність судових інститутів від виконавчої та законодавчої влади та відповідальність за підтримку суддів у незалежному здійсненні правосуддя. ENCJ стурбована тим, що за результатами недавніх реформ у Польщі KRS більше не виконує цих вимог.

KRS — одна із засновників мережі, тому ENCJ прагне зберегти контакт із судовим органом Польщі. Мережа продовжуватиме моніторити стан правосуддя у Польщі та чекатиме, коли ситуація поліпшиться. Тим часом Європейська мережа рад з питань судової влади готова запропонувати свою допомогу та рекомендації у визначенні відповідності європейським стандартам.

 

Інтернет-суди Китаю можуть приймати як докази дані, записані у блокчейні

Записані в блокчейні дані можуть прийматися до розгляду інтернет-судами Китаю щодо справ, які стосуються порушення авторських прав, шахрайства та онлайн-торгівлі. Про це повідомляє портал ForkLog з посиланням на CoinDesk.

Відповідне рішення Верховного народного суду Китайської Народної Республіки було опубліковане 7 вересня 2018 року. У рішенні йдеться про те, що місцеві інтернет-суди визнають законність блокчейну як методу зберігання даних. Записані у розподілений реєстр відомості можуть вважатися доказами та прийматися до розгляду за умови, що сторони можуть довести легітимність застосованої технології. Зокрема, що вони зібрали та зберегли дані в блокчейні з використанням цифрових підписів, надійних часових міток, хеш-верифікації або через платформу для внесення цифрових даних, а також можуть підтвердити автентичність використаної технології.