№ року → Спочатку

Преамбула: Культурна революція

Амінат Сулейманова ,
співкеруючий партнер AVELLUM

«Культура їсть стратегію на сніданок». Хто не знає цього вислову? Усі, хто має навіть мінімальний менеджерський дос­від, розуміють надзвичайну важливість розбудови культури в своїй компанії. Над формуванням цінностей, ідей, традицій працюють у першу чергу самі партнери та юристи фірм. Втілювати бачення їм допомагають адміністративний персонал та зов­нішні радники. Чим за своєю сутністю є культура? На мою думку, це те, як бачать партнери справедливий, гармонійний, максимально наближений до ідеального світ в окремо взятій юридичній фірмі. Це стиль комунікацій — як вербальний, так і засобами внутрішніх політик. Це ставлення до суспільства, світу, професії. Це система винагороди та мотивації. Це цінності та власні «10 заповідей». Але найбільш складним є формування всієї цієї екосистеми таким чином, щоб усі, хто працюють у фірмі, так само відчували гармонію, захищеність та справедливість. Тобто неможливо привити культуру способом, яким зійшли закони на Сінаї. Усі мають брати участь у формуванні цих законів життя, і тільки в такому разі створена культура справді стане природою фірми.

І ось усе це сформовано. У королівстві-фірмі злагода та щастя, і раптом — революція! Відбуваються тотальні зміни в структурі, стратегії, айдентиці. Приходять нові люди та загалом настає суцільна турбулентність. Постає питання: а що з культурою? Чи навіть з культурами, чи можна гармонізувати їх? Моя відповідь: так, бе­зумовно! Ба більше, саме схожість культур та їх гармонізація і зроблять революцію безкровною та успішною. Але за умови, що принципові, головні цінності є загальними для всіх.

Поєднання двох культур — кропіткий і тонкий процес. Необхідно провести ревізію, що є справді цінністю, від якої неможливо відмовитись, а що є просто традицією або звичкою, яку можна змінити. Дуже важливо, щоб усі процеси були максимально відкритими та прозорими для всіх членів команди. Це найкращий час зрозуміти, що саме робить вас сильними, що об’єднує людей у командах, що змушує розвиватись та зростати, що їх мотивує.