Репортаж: Принципи гри в якості

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Від кількості до якості — нова парадигма правозастосування у конкурентній сфері — IV Ukrainian Antitrust Forum

Фокус правозастосування Антимонопольного комітету України (АМКУ) зміщується від кількості до якості — наголошувалось на IV Ukrainian Antitrust Forum, який відбувся 30 травня 2018 року. Незмінний організатор заходу — газета «Юридическая практика». Цьогорічний форум, як і торік, був підтриманий національним конкурентним відомством — АМКУ. Голов­ний партнер форуму — ЮФ Asters, експертний — МЮФ CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, професійний — АО Arzinger.

Виступаючи з традиційною спецдоповіддю та задаючи тон подальшим дискусіям, голова АМКУ Юрій Терентьєв зазначив, що тільки завдяки прозорому ­правозастосуванню ­можна отримати базу для ефективного адвокатування конкуренції. Говорилось і про глобальні конкурентні тенденції. Міжнародні картелі — чи не найважливіший виклик для світових конкурентних відомств.

Також у фокусі уваги присутніх опинилась державна допомога (у цьому контексті найголовніше зберегти конкурентну нейтральність — цей принцип допоможе встановити рівні правила гри для всіх учасників ринків) та державні закупівлі; конкурентні виклики у виробничій та невиробничій сферах; недобросовісна конкуренція (торік 82 % справ стосувалось недостовірної інформації та неправомірного використання позначень).