Подія: У розшуку істини

Христина ПОШЕЛЮЖНА

Експерти відзначають позитивні зрушення у питанні розшуку активів, але знайти — не означає їх повернути

Експерти констатують: розшук активів є однією з перспективних сфер, яка розвиватиметься у проєвропейському напрямі. Про це відзначалось на ІІ Форумі з розшуку активів, який відбувся 18 травня ц.р. у Києві за сприяння Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА). Організатор заходу — газета «Юридическая практика», генеральний партнер — Spenser & Kauffmann, експертний —VB PARTNERS.

Тематику форуму було зосереджено на транскордонному розшуку активів, на ролі forensic у розшуку та кібербезпеці. Так, юристи зазначали, що з розвитком такої сфери, як IT-forensics (комп’ютерна криміналістика), стає все більше способів отримати інформацію.

Також увага акцентувалась на актуальності проблеми законодавчого врегулювання галузі. Ми ж рухаємось до найкращих проєвропейських практик, чи не так? Розроблено достатньо багато ініціатив щодо удосконалення нормативно-правового поля, але вони ніяк не можуть позбутися конструкції «проект». Тим часом, дає позитивні результати співпраця АРМА з іншими правоохоронними органами щодо розшуку активів: суттєво скорчуються строки отримання інформації від різноманітних відомств, у тому числі іноземних. Утім, знайти виведені активи зов­сім не означає їх повернути. Але це вже зовсім інша історія.