Світ: Новини звідусіль

Apple оштрафована на 9 мільйонів австралійських доларів за звинувачення австралійських користувачів у власній помилці


Компанія Apple має виплатити 9 мільйонів австралійських доларів (близько 7 мільйонів доларів США) за введення в оману своїх клієнтів щодо того, хто повинен платити за несправні iPhone та iPad. Як повідомляє «Економічна правда» з посиланням на Australian Financial Review, таке рішення прийняв Федеральний суд Австралії.

Йдеться про так звану помилку 53 Apple, яка почала з’являтися у низки користувачів на смартфонах і планшетах компанії після оновлення iOS до 9-ї версії в 2016 році. У разі ремонту екрану або кнопки Touch ID у компанії, яка не має сертифікації Apple, перевірка безпеки блокувала пристрій. Пізніше «яблучний гігант» випустив оновлення програмного забезпечення, щоб відновити доступ до заблокованих пристроїв, проте користувачі скаржилися, що кнопка Touch ID не функціонує, а їхні дані були втрачені. Компанія заявляла, що у них немає права на безкоштовний ремонт пристрою. Австралійській комісії із конкуренції та захисту споживачів (Australian Competition & Consumer Commission) знадобилося більш ніж рік, аби переконати суд у протилежному.

 

Крістіан Лубутен відстояв у CJEU ексклюзивне право на червоні підошви туфель


Французький дизайнер-модельєр взуття Крістіан Лубутен виграв раунд юридичної битви щодо права на червоні підошви туфель. Суд Європейського Союзу (CJEU) опублікував рішення у справі «Louboutin C-163/16» та пос­тановив, що торговельна марка, яка складається з кольору, що застосовується до підошви взуття, не охоплюється забороною реєстрації форми.

У 2010 році француз зареєстрував торговельну марку в країнах Бенілюксу для товарів 25 класу МКТП. У 2013 році заявка була змінена шляхом зазначення в частині товару тільки туфлі на високому каблуці. Того ж року Лубутен звернувся до Окружного суду Гааги з вимогою заборонити голландській мережі магазинів Van Haren, яка спільно з голлівудською актрисою Геллі Беррі представила колекцію взуття «5th Avenue by Halle Berry», в якій були туфлі з червоними підошвами. Тоді суд став на бік Лубутена — зобов’язав голландців припини виробництво туфель з червоною підошвою. Відповідач не погодився з рішенням та оскаржив чинність торговельної марки Крістіана Лубутена. Суд Гааги призупинив процес та звернувся із запитом на роз’яснення законодавства до CJEU.