Світ: Новини звідусіль

 

Виробник пластикових сандалів Crocs програв судовий спір щодо претензій на патент


Виробник цілої серії пластикових сандалів Crocs програв судову битву щодо захисту свого дизайну від копіювань. Як повідомляє The Guardian, Європейський суд справедливості підтримав рішення Відомства з інтелектуальної власності Європейського Союзу (EU intellectual property office, EUIPO) 2016 року щодо скасування правового захисту на взуття.

За правилами ЄС, захист не може бути наданий, якщо дизайн був продемонстрований громадськості більш ніж за 12 місяців до подання заявки. «Дебют» пластикових сандалів відбувся на шоу човнів у Флоріді (США) 2002 року, а компанія Crocs звернулася з заявкою на отримання патенту два роки потому.

2013 року до Відомства з інтелектуальної власності ЄС звернувся французький роздрібний торговець — він стверджував, що дизайн Crocs не може бути захищений і суд з ним погодився.

 

Chambers Europe 2018: міжнародний рейтинг назвав лідерів українського юридичного ринку


Агентство Chambers & Partners опублікувало черговий міжнародний юридичний рейтинг юридичних фірм Chambers Europe 2018. Рейтинг охоплює 53 юрисдикції по всій Європі від Гренландії, Великої Британії та Ірландії на Заході до Росії, Туреччини та України на Сході.

У першу групу практики «Банки та фінанси» потрапили українські юридичні компанії Asters, AVELLUM, Baker & McKenzie, Sayenko Kharenko, практики «Ринки капіталів» — AVELLUM, Sayenko Kharenko, «Конкуренція/антитраст» — Asters та Sayenko Kharenko, «Корпоративне право/M&A» — AVELLUM, Baker & McKenzie, «Вирішення спорів: арбітраж» — «ЄПАП Україна», ENGARDE, Sayenko Kharenko, «Вирішення спорів: судова практика» — «Ілляшев та Партнери», «Вирішення спорів: кримінальне право» — AVER LEX (індивідуальні рекомендації (перша група) отримали Ігор Фомін (Fomin & Partners), Віталій Сердюк (AVER LEX) та Євгеній Солодко («Солодко і Партнери»), практики «Трудове право» — Baker & McKenzie, «Василь Кісіль і Партнери», «Енергетика і природні ресурси» — CMS, «Інтелектуальна власність» — Aequo, Baker & McKenzie, «Дубинський і Ошарова», «Пахаренко і Партнери», «Нерухомість» — Baker & McKenzie, DLA Piper Ukraine LLC, «Реструктуризація/неспроможність» — AVELLUM, Sayenko Kharenko, «Оподаткування» — KM Partners.