Преамбула: Моральний орієнтир

Руслан ДРОБ’ЯЗКО,
партнер Baker McKenzie

Зараз недостатньо бути просто гарним юристом, щоб стати партнером, наприклад, у такій великій міжнародній фірмі, як Baker McKenzie. Передусім потрібно пройти довгий шлях створення практики і самого себе в цій практиці. Вважаю, що вирощування своїх партнерів в структурі фірми є найбільш ефективним способом розвитку фірми взагалі.

Юрист проходить багато рівнів і може приймати рішення, базуючись на своїх знаннях у кожній ланці кар’єри юриста або ж помічника юриста. Все залежить від обставин і кваліфікації самого партнера. Будьте пильними, адже людські та моральні якості відіграють вирішальну роль в успішності партнера у розвитку практики. Завжди потрібно керуватися професійними інтересами та інтересами розвитку практики загалом.

Дохід є одним із основних критеріїв успішності практики. Але це такий айсберг, за яким групуються багато інших факторів успішності партнера. По-перше, — вміння знаходити вирішення складних проблемних питань у спосіб, який дозволяє зберігати гарний моральний стан співробітників у колективі. По друге, — запровадження інноваційних методик вирішення проблем і завдань, які ставить перед нами клієнт. Клієнт є якраз тим лакмусовим папірцем, який вирішує ефективність роботи партнера та команди його юристів, адже сплата рахунків і є одним із важливих показників успішності партнера. По-третє, — реалізація проектів, які б допомагали вирішенню важливих соціальних проблем. І роль партнера є важливою з точки зору розуміння розвитку громадянського суспільства.

Усі ці критерії взаємопов’язані між собою й формують картину загальної успішності партнера у певній структурі юридичної фірми.