Читальня: Літературні новинки

Книга: «Коханці Юстиції»

Автор: Юрій Андрухович

Видавництво: Meridian Czernowitz

Відомий український поет, прозаїк, перек­ладач та есеїст Юрій Андрухович свій новий роман «Коханці Юстиції» писав 27 років. «І щоб він мені, врешті, написався, — зізнається Андрухович, — я мусив кілька разів ставати іншою людиною». Автор стверджує, що ці історії його знаходили самі, а він лише доповнював їх вірогідними деталями.

Хтось називає «Коханців Юстиції» параісторичним романом, а хтось узагалі — паранормальним. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове ві­докремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Що ще читачам приготувала така знайома і така примхлива Юстиція? Чи часом не підглядає вона, уособ­лення справедливості, з-під пов’язки, що закриває їй очі?


 

Книга: «Ефективний керівник»

Автор: Пітер Друкер

Переклад: Роксолана Машкова

Видавництво: «КМ Букс»

«Керівники та менеджери — це люди, які діють. Знання не приносить користі керівникам, поки його не впроваджують у дію» — це один із принципів, які висвітлює у своїй книзі Пітер Друкер — визнаний класик та батько-засновник менеджменту як дисципліни, автор більш ніж 35 книг та колумніст Wall Street Journal.

Які уроки можна засвоїти завдяки класичній праці Друкера «Ефективний керівник»? Передусім організовуйте себе («Як ви можете очікувати від інших, що вони будуть максимально продуктивно працювати, якщо ви не очікуєте цього від себе?»). Займайтесь тим, що є вашим покликанням («ми всі некомпетентні у більшості сфер діяльності»). Але не розкриватимемо всі карти. Решту уроків шукайте у книзі.


 

Книга: «Моє сторіччя»

Автор: Ґюнтер Ґрасс

Переклад: Наталка Сняданко

Видавництво Старого Лева

«Моє сторіччя» німецького письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури 1999 року Ґюнтера Ґрасса вмістило 100 новел, в яких ідеться про 100 років німецької історії (з 1900-го до 1999-го). Нараторами виступають як чоловіки, так і жінки різних професій та соціального статусу. Вони по-новому віддзеркалюють історію німецького народу, який, власне, цю історію творив — жив у ній, був її заручником чи жертвою. «Я був там із року в рік, змінюючи — собою ж — самого себе», — говорять герої автора — очевидця деяких кривавих сторінок історії.

…Тоді сотні капелюхів злетіли в повітря, а їхні власники миттю звільнилися від нудного цивільного життя й добровільно поміняли — дехто з них назавжди — свої блискучі солом’яні «канотьє» кольору жовтцю, які ще називали «циркулярки», на польові каски кольору хакі, які ще назвали «пікельгаубе».


 

Книга: «Аляска»

Автор: Сергій Бут

Видавництво: «Клуб Сімейного Дозвілля»

Хмари згущалися над психлікарнею та її пацієнтами. Щойно привезли новий «вантаж». Він був без тями та в гідрокостюмі. А перед цим, наляканий чимось із потойбічного світу, шукав захисту в церкві. Він потребував допомоги і душевного відпочинку. І, як не дивно, знайшов її — у крилі «Аляска» психіатричної лікарні. Та чи надовго? Чи можна знайти прихисток від минулого, яке стежить за тобою? Чи можна знайти прихисток від самого себе?

«Аляска» — новий роман сучасного українського письменника, родом із Галичини, Сергія Бута. Його дебютний роман «Листи з того світу» схвально був сприйнятий критиками та читачами. Автор — двічі дипломант престижного літературного конкурсу «Коронація слова».


 

Книга: «Сон. Наука сну,
або Пробудження після неспокійної ночі»

Автори: Д’єго Калб, Ана Морено

Переклад: Сергій Борщевський

«Видавництво Анетти Антоненко»

Чи можемо ми керувати своїми снами? Чи є сни пророчими? І, щоб сон здійснився, потрібно про нього розповісти комусь чи якраз розповідати не треба? Ми не знаємо, чи дає відповіді на ці запитання книга «Сон…» аргентинського доцента з біології та хімії Д’єго Калби та письменниці Ани Морено.

Натомість точно знаємо, що тут відповіді знайдуться на такі запитання: чому людина спить? Що відбувається при цьому з її мозком, тілом, розумом? Чи справді є люди, здатні запрограмувати свій внутрішній годинник таким чином, щоб прокидатися у потрібний час? Автори в живому розмовному стилі діляться своїм баченням феномена сну та сновидіння, щоб кожен зрозумів і визнав значення цього геніального психічного механізму.


 

Книга: «Королівство шахраїв»

Автор: Лі Бардуґо

Видавництво: Vivat

Він увесь складався з ламаних ліній і гострих кутів, його очі були кольору гіркої кави, а голос то гримів, то скрипів, як каміння. А ще він усміхався посмішкою, яка не пробачає, — як не пробачало північне море. Гасло його життя: «Цеглинка за цеглинкою». Це Каз Бреккер — геній кримінального світу Каттердама, лідер банди покидьків, які об’єднались у команду тільки, аби підзаробити грошенят. Цей світ — дилогію «Каттердам» — майстерно змалювала всесвітньо відома американська авторка романів-фентезі Лі Бардуґо.

У першій книзі дилогії «Шістка воронів» — шестеро небезпечних покидьків здійснили одне неможливе викрадення. «Якщо не можеш перемогти, зміни правила гри» — лозунг другої книги «Королівство шахраїв». О, Казу Бреккеру доведеться змінити чимало правил, аби врятувати своїх воронів.