Форум: Консолідація звідусіль

Банківська система перейшла від стабілізації до консолідації, переконані спікери IV Legal Banking Forum

Сезон практичних заходів під егідою газети «Юридическая практика» відкрито! І першу серію сезону було присвячено юридичним питанням банківського сектора. IV Legal Banking Forum пройшов 7 лютого ц.р. Співорганізатором заходу виступив «Фінансовий клуб», генеральним партнером заходу — ЮК L.I.Group, експертним — ЮФ Evris. Форум відбувся за підтримки Незалежної асоціації банків України.

Учасники форуму констатували, що 2017 рік виявився складним для країни, для національної економіки та для банківської системи, втім, були й позитивні моменти: банківська система перейшла від стабілізації до консолідації. Обговорювали юристи, банкіри і представники держорганів й те, що зацікавлені особи не надто активно використовують інструмент фінансової реструктуризації, однак цьому є об’єктивні причини (наприклад, те, що частину проблемних кредитів видано у зоні АТО та Криму).

Крім того, обговорювався вплив новітніх технологій на фінансовий сектор. Якщо до криптовалют банки ставляться насторожено (якщо взагалі не вороже), то блокчейн-технологію в цілому вітають, ба, навіть намагаються застосувати на практиці.

Також у фокусі уваги учасників опинилися взаємовідносини з Національним банком України та Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, банківські ризики та комплаєнс, а також судова практика щодо роботи з проблемними активами.