Подія: LHS: зірковий сезон

Марина БАХОЛДІНА

Підвищення кваліфікації співробітників, пошук талантів серед молоді, інноваційна освіта, місце, де викладають лише практики, — все це новий проект Рустама Колесника та команди «ЮП» Legal High School

2018-й почався новим проектом у галузі юридичної освіти: в січні відкрилась Legal High School — інноваційна освітня платформа для підвищення кваліфікації насамперед практикуючих юристів, але найкращі студенти вишів — теж у центрі нашої уваги, адже нині юрбіз, як ніколи, потребує талановитої молоді.

Проект покликаний стати майданчиком не тільки для навчання, але й для об’єднання юридичного ринку України, а з урахуванням його інноваційного IT-формату — своєрідною освітньою мережею Facebook.

Під час церемонії відкриття Школи шеф-редактор газети «Юридическая практика» Рустам Колесник розповів, що від концепції створення масштабної, інноваційної освітньої платформи, яка об’єднала б зусилля представників різних юридичних професій, до її реалізації минув рівно рік. Спочатку в цю ідею повірили в редакції, а далі вона надихнула багатьох юристів і знайшла відгук та підтримку серед представників ринку юридичних послуг, адже генеральним партнером LHS виступила ЮФ Evris, експертним — ЮК EQUITY, професійним — МЮГ Eterna Law, генеральним партнером Школи судової практики LHS стала Юридична група LCF, генеральним партнером Школи корпоративного права та M&A — МЮФ Baker McKenzie, експертним партнером Школи корпоративного права та M&A — CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang, генеральним партнером Школи податкової практики — ЮК MORIS GROUP, партнером Школи судової практики — ЮК VB PARTNERS.

Голова наглядової ради LHS, професор КНУ ім. Тараса Шевченка, академік НАПрН України, д.ю.н. Наталія Кузнєцова під час розрізання символічної червоної стрічки зазначила, що реалізація задуманого — це завжди хвилюючий момент, і символічним є те, що інноваційна освітня платформа стартує в перші тижні нового року. За словами пані Кузнєцової, яка понад 30 років викладає в КНУ ім. Тараса Шевченка, у неї, як у практикуючого юриста, складається враження, що в рамках класичної юридичної освіти студенту чогось недодають. «Сьогодні в ході реформи юридичної освіти ми намагаємося це «щось» підтягнути. Але це дуже непросто: непросто долати консерватизм, формальні перешкоди, застарілі уявлення про навчання. Lеgal High School — спроба прискорити цей процес: якомога швидше ввести в освітній процес цікаві інновації», — підкреслила Наталія Кузнєцова.

Керівник практики вирішення спорів ЮФ Evris Ігор Кравцов розповів про таланти та їхню роль: «Ми віримо в те, що цей освітній проект допоможе розкрити нові юридичні таланти. Що таке талант? Це природні здібності, розкриті завдяки наполегливій праці і досвіду. У Legal High School талановиті юристи допоможуть колегам розкривати нові професійні межі і досягти висот у професії».

Анна Огренчук, керуючий партнер Юридичної групи LCF, зазначила під час виступу, що LHS є чудовою можливістю для фахових дискусій представників юридичної спільноти: суддів, адвокатів, представників юридичного бізнесу, органів влади, відомих вчених.

Олег Маліневський, партнер ЮК EQUITY, підкреслив важливість практики: практичний пробіл у класичній юридичній освіті, орієнтованій в основному на здобуття теоретичних знань, безумовно, має місце. Заповнити його якраз і покликаний новий освітній проект.

Керуючий партнер ЮФ GOLAW, заступник голови Ради адвокатів України Валентин Гвоздій підкреслив: підвищення кваліфікації адвокатів — один із пріоритетів діяльності Національної асоціації адвокатів України, але нинішні ресурси не дозволяють повною мірою задовольнити існуючий серед практично сорокатисячної адвокатської спільноти попит. Тому Lеgal High School має задовольнити потреби юристів у здобутті нових практичних знань. Більше того, за словами пана Гвоздія, адвокати, які пройдуть навчання в LHS, отримають бали підвищення кваліфікації.

Зазвичай, коли слово бере старший партнер ЮФ Asters Армен Хачатурян, публіка вже очікує на цікаву та дотепну розповідь. І цього разу наші очікування повністю справдились, адже концепція LHS надихнула Армена Хачатуряна на написання поетичного твору. Він зачитав авторські вірші про Школу — творче переосмислення рядків з роману у віршах «Євгеній Онєгін» Олександра Пушкіна.

І не можна не згадати слова пана Хачатуряна про те, що відкриття Школи — знакова подія для ринку юридичних послуг. LHS покликана підняти планку юридичної освіти в країні, вивести її на новий рівень.

Керуючий партнер ЮФ «Антіка», член наглядової ради Школи Олексій Кот головною родзинкою проекту назвав те, що на одній освітній платформі змогли зібрати найкращих викладачів: авторитетних юристів-практиків, експертів високого рівня в різних галузях права. Унікальність LHS ще й у тому, що Школа передбачає і живе спілкування, і можливість дистанційного навчання.

«Lеgal High School — це майже MBA, тільки український і для юристів-практиків, LHS фокусується на практичному досвіді, національних реаліях правової системи — тут і тепер», — зауважила Олександ­ра Павленко, керуючий партнер Pavlenko Legal Group.

Олена Сукманова, викладач Школи, заступник міністра юстиції України з питань державної реєстрації, зазначила, що LHS — це шанс поспілкуватися з лідерами юридичного ринку, перейняти їхній досвід, це можливість, яка ще років двадцять тому для початківця-фахівця здавалася недосяжною. Пані Сукманова побажала плідної та ефективної роботи, бо будь-яке навчання, будь-який обмін досвідом — це робота.