Світ: Новини звідусіль

 

Суддя Великої Британії очолить новий суд у Казахстані


Один із провідних судових діячів Великої Британії, голова Верховного суду Англії та Уельсу з 2000-го до 2005 року лорд Вульф (Harry Woolf) призначений головним суддею нового комерційного суду в Казахстані — він приєднався до восьми інших суддів та старших юристів, аби запустити перший подібний суд у Євразії. Як передає The Time, подібні суди діють у Сінгапурі, Гонконзі, Дубаї, Абу-Дабі та Катарі і створюються у рамках програми модернізації за участю Міжнародного фінансового центру «Астана» (Astana International Financial Centre, AIFC).

Суд використовуватиме закони AIFC, де діє особливий правовий режим на основі загального права, що регулює взаємовідносини учасників Центру та зацікавлених осіб. Основні сфери діяльності: розвиток ринку капіталів, управління активами, ісламські фінанси, нові фінансові технології тощо. До складу комерційного суду також входять: сер Робін Джейкоб (Robin Jacob), сер Стівен Річардс (Stephen Richards), сер Джек Бітсон (Jack Beatson), сер Руперт Джексон (Rupert Jackson), королівські адвокати лорд Фолкс (Edward Faulks), Ендрю Спінк (Andrew Spink), Том Монтегю-Сміт (Tom Montagu-Smith) та Патриція Едвардс (Patricia Edwards).

 

Новий Кодекс поведінки посилює етичні правила для членів Європейської комісії


Наприкінці січня 2018 року Європейська комісія офіційно затвердила новий Кодекс поведінки для членів Комісії. Як повідомляється на сайті Комісії, модернізовані правила встановлюють чіткіші та вищі стандарти етичних правил, забезпечують більшу прозорість у низці областей. Також створюється Незалежний етичний комітет (Independent Ethical Committee) для посилення контролю і надання консультацій з етичних стандартів.

Згідно з новими правилам, члени Європейської комісії після звільнення з посади повинні зачекати не 18 місяців, а два роки, перш ніж працевлаштуватися на високооплачувану роботу. Для президента Єврокомісії цей період триватиме три роки.

Новий Кодекс поведінки вперше дає визначення «конфлікту інтересів» і встановлює як принцип не тільки те, що комісари повинні уникати конф­лікту інтересів, а й ситуацій, які можуть бути витлумачені таким чином. У разі якщо колишні комісари мають намір працювати у сферах, пов’язаних з їх колишніми посадами, спочатку необхідно проконсультуватися з Незалежним етичним комітетом.

Крім того, комісари повинні будуть декларувати інвестиції в розмірі понад 10 тисяч євро незалежно від можливості конфлікту інтересів.