Преамбула: Зміна правил

Юpiй Петренко,
керуючий партнер ADER HABER

Настала епоха довгоочікуваних змін на юридичному ринку України: за декілька років підхід до юридичного бізнесу в цілому та до правничої професії в ньому реформується кардинально.

На наш погляд, є чотири ключові тенденції, які сформують нові правила гри.

По-перше, треба розуміти, що у юридичних компаній з’явився новий потужний конкурент — юридичні департаменти підприємств. Найбільші міжнародні та національні компанії мають у штаті професійну команду юрисконсультів, яка спроможна більшість внутрішніх питань якісно вирішити самостійно. Юридичні фірми мають сформувати пропозицію, яка переконає такі компанії скористатися послугами зовнішнього юриста.

По-друге, юридичні компанії будуть змушені змінити підхід до своєї спеціалізації. Наразі клієнтові необхідні комплексні бізнес-рішення, що орієнтовані на розвиток як корпорацій, так і їхньої спільноти в цілому. Найліпший спосіб робити це швидше за інших — працювати в колаборації з партнерами різної кваліфікації, пропонуючи рішення та концепції, що охоплюють увесь спектр завдань клієнта.

По-третє, світ змінюється, технології розвиваються і ми маємо використовувати такі технології на користь клієнта, оптимізуючи його час та гроші. Консерватизм відходить у минуле, а на перший план виступають сміливі технологічні рішення.

По-четверте, ключова корпоративна цінність компанії — це її безперервний розвиток та зміцнення розумового ресурсу. Успіх більшості юридичних фірм сьогодні напряму залежить від здатності їх лідерів бачити довгострокові перспективи. У свою чергу, носії експертизи компанії мають розвиватися разом із нею та розділяти її цінності.

Колеги, успіху всім нам у нових перемогах!